Vestuvių planavimas su „Do it now!“ – kas lemia gražias vestuvių nuotraukas ir gerą vakaro nuotaiką?

Ar vis dar ieškote vestuvių fotografo? O vedėją jau radote? Turbūt 85 procentai vestuvių planavimo yra atrasti TĄ žmogų savo vestuvėms. Džiaugiamės šviežiai pradėjusia veikti „Do it now“ platforma, kuri gerokai palengvins šį procesą.
Išsrinkti fotografą – misija neįmanoma?

Ši platforma paruošta taip, kad nustatę savo vestuvių datą iškart galite rasti tą dieną dar neužimtus paslaugos tiekėjus, jų įkainius ir paslaugų aprašymą.

Idėja platformos kūrėjai Emilijai Ščerbavičiūtei kilo pamėginus atlikti nedidelį eksperimentą: surasti menamoms vestuvėms gerą fotografą, dekoratorių ir muzikantą. Populiariame portale versliukai.lt fotografų yra virš 1600.

Apžiūrėjus jų darbus reikia išsiųsti keliolika (blogesniu atveju – keliasdešimt) laiškų su klausimais, ar fotografas tą dieną laisvas, kiek kainuotų jo paslaugos. Emilija nustebo, kad kai kurie fotografai apskritai neatsako į laiškus (apytikriai per 4-7 dienas), tik pusė apskambintų fotografų atsiliepė į telefono skambutį arba perskambino.

„Galbūt iš pirmo karto pasirenku tokius gerus specialistus, kurie yra be galo užimti,“ – ironizavo pranešėja. Tik trečdalis specialistų galėjo iš karto įvardyti savo įkainius.

Emilija Ščerbavičiūtė

Po tokios patirties E. Ščerbavičiūtė nusprendė įkurti platformą, kurioje pagal jūsų norimą datą ir kainą, kurią galite mokėti, būtų atrenkami jums tinkami specialistai. Tiesa, dar teks palūkėti, kol platformoje užsiregistruos pakankamas kiekis paslaugų tiekėjų.
Platformos administratoriai žada pasirūpinti, kad specialistai būtų identifikuoti, imtis visų priemonių, kad specialistai nedingtų atėjus šventės datai.

Įdomesnės nuotraukos – kai turite vestuvių temą

„Do it now!“ seminare, kuris buvo skirtas padėti nuotakoms susiplanuoti savo šventę, patarimais dalinosi įvairių sričių specialistai. Fotografė ir Vilniaus technologijų bei dizaino kolegijos lektorė Evelina Šutienė („Eva Shoot“) atskleidė, ko reikėtų reikalauti iš profesionalaus fotografo.

Vienas iš E. Šutienės patarimų – priešvestuvinė fotosesija. Jos metu geriau susipažinsite su fotografu, vėliau, šventės dieną, jausitės labiau atsipalaidavę. Taip pat šiek tiek išmoksite pozuoti prieš fotoobjektyvą.

„Dėl to vestuvinės nuotraukos būna gražesnės ir natūralesnės,“ – sakė fotografė.

Vienas iš mėgstamiausių 2016 metų sezono kadrų ❤️

تم نشره بواسطة ‏‎Eva Shoot photography‎‏ في 2 أبريل، 2017

Fotografas norės žinoti jūsų vestuvių temą, koks bus jaunųjų įvaizdis. Šiuo metu viena populiariausių temų: prabanga ir elegancija. Taip pat, jei švenčiate vestuves pajūryje, tema gali būti jūra, jei kaimo turizmo sodyboje – lietuviškos tradicijos (jų tikrai yra gerokai daugiau ir įdomesnių, nei tik piršlio korimas ar stalo užsėdimas!). „Eva Shoot“ fotografei yra tekę fotografuoti vestuves, kuriose nuotaka buvo apsirengusi paprastą baltą suknutę, užsidėjusi vainikėlį, svečiai sėdėjo ant šieno kitkų.

Kitos itin netradicinės vestuvės, kurias šiai fotgrafei yra tekę fotografuoti – pankroko tema. Jaunieji nestatė skiauterių ir neapsikarstė metalinėmis grandinėmis, tačiau vestuvių svečiai buvo apsirengę netradiciškai, jaunieji kvailiojo fotosesijų metu, šventė vyko atvirame ore, svečiai nakvojo palapinėse.

Galite pasirinkti savo vestuvių spalvą – jei dera, pavyzdžiui, visų pamergių suknelės, tai sukuria darnos, harmonijos įspūdį nuotraukose.

Ispaniją puikiai gali atstoti lietuviškas dvaras

„Temą gali padiktuoti jūsų svečiai, jūsų hobiai, pomėgiai. Tema turėtų jungti visus vestuvių elementus – ne tik būti skirta fotosesijai. Svarbu, kad viskas derėtų tarpusavyje,“ – patarė E. Šutienė.

Su fotografu pravartu aptarti, kokiose vietose rengsite fotosesijas. Dažniausiai fotosesijoms pasirenkama gamta: pievos, laukai (ech, tos šieno kitkos!), miškai.

Tačiau lygiai taip pat įspūdingai atrodo ir fotosesija senamiesčio gatvelėse (tiek Vilnius, tiek Kaunas, tiek Klaipėda turi nuostabius senamiesčius). Išnaudokite šių miestų apžvalgos aikšteles – tuomet nuotraukos turės gylį.

تم نشره بواسطة ‏‎Eva Shoot photography‎‏ في 27 فبراير، 2017

Aiktelti priverčiančius vaizdus galima įamžinti restauruotuose Lietuvos dvaruose.

„Dėl gerų nuotraukų nebūtina vykti į Italiją ar Ispaniją. Tokio pat grožio nuotraukas galima padaryti ir Lietuvos dvaruose“, – sakė fotografė.

Pabaigai fotografė pralinksmino seminaro dalyves nuotraukomis, kuriose jaunikis laiko nuotaką ant rankos ir panašiais vaizdeliais.

Vestuvių vedėjai – verčiau atsisakyti to, kuriam ši veikla yra „gyvenimo būdas“

Seminare pranešimą skaičiusi renginių vedėja bei „Žinių radijo“ laidos vedėja Aistė Čiučiurkaitė perspėjo įtariai žvelgti į tuos renginių vedėjus, kurie tikina, kad šis darbas – jų gyvenimo būdas.

„Tai nėra gyvenimo būdas – tai yra pakankamai sunkus darbas, kuriam turi atsidėti. Aš galvoju idėjas ir į tai įdedu visą sielą,“ – pabrėžė mergina.

Aistė Čiučiurkaitė

Turbūt retai šiuolaikinei nuotakai norėtųsi, jog renginių ragintų kelti stikliuką ir dainuoti „Karti, karti, degtinė karti…“. Taigi jūsų užduotis – rasti tikrai išradingą ir idėjų kupiną vedėją, kuris sukurtų puikia vakaro atmosferą neužpylęs svečių litrais alkoholio.

A. Čiučiurkaitė seminare įvardino vieną žiniasklaidoje nuskambėjusį vedėją – Artūrą Lisenko, kuris beje, yra laimėjęs geriausių metų vedėjo rinkimus. Šis žmogus pavedė jaunavedžius dieną prieš šventę pranešdamas, kad negalės atvykti dėl staigios tėvo mirties. Vedėjas tokią priežastį išsigalvojo.

„Pirmas patarimas, kaip to išvengti – tikrinti, tikrinti ir dar kartą tikrinti. Ieškoti per google.lt paiešką, „Facebook“ nuotakų grupėse paklausti atsiliepimų apie šį žmogų, , „Facebook“ profilyje peržvelgti, kuo jis užsiima,“ – patarė A. Čiučiurkaitė.

Originalūs mergvakariai – jogos treniruotėje ir bažnyčioje

Pranešėja akcentavo, jog jūsų šventė niekam tiek nerūpi, kiek jums patiems. Todėl reikėtų stengtis ieškoti tokio vedėjo, kuriam ji rūpi labiausiai iš visų, su kuriais jums teks bendrauti.

Pirmąjį mergvakarį A. Čiučiurkaitė suorganizavo prieš trejus metus. Vestuvėms besiruošianti jogos mokytoja, paklausta, kokio mergvakario norėtų, atsakė mįslingai: „Noriu, kad visi kvėpuotų šia švente“.

Taip mergvakaris nejučia virto jogos treniruote – tačiau tokia, kokios dar niekas nėra turėjęs. 50 merginų jogos kilimėlius išsitiesė apžvalgos aikštelėje Subačiaus gatvėje, treniruotės programa buvo susieta su būsimos jaunosios ir jos vyro gyvenimu.

Joga. Asociatyvi Pixabay nuotr.

„Visos kartu kvėpavom. Nuotaka vėliau dėkojo ir sakė pajutusi tą bendrą energiją. Būtent šis renginys mane išmokė, kad šventėms reikia tikro originalumo,“ – sakė A. Čiučiurkaitė.

Kita nuotaka vietoj mergvakario norėjo ramaus pasisėdėjimo su pokalbiais. A. Čiučiurkaitė jai ir draugėms suorganizavo vakarą su kunigu bažnyčioje.

„Nuotakos mama net apsiverkė, pačiai nuotakai taip pat labai patiko. Tai puikiai įrodo, kad ne visiems reikia „tūso“ ir gėrimo. Aš išsigryninau savo renginių kryptis: tai originalumas iš didžiosios „O“ ir emocija,“ – kalbėjo pranešėja.

Originalumas – didžiausia vestuvių vedėjo vertybė

Kartais vestuvių baimes A. Čiučiurkaitė pasiūlo įveikti netradiciniu būdu. Nuotakai, paniškai bijojusiai pjauti tortą, ji pasiūlė šį daugiaaukštį saldėsį užkelti ant  platformos kuri… plūduriuotų vandenyje. Žinoma, visų dėmesį patraukė neįprasta torto vieta, niekas nebekreipė dėmesio, ar nuotakai dreba rankos, o pati jaunoji įveikė savo baime ir be didelio streso suraikė tortą.

„Taip pat ši detalė lėmė įspūdingas vestuvių nuotraukas – fotografai jaunuosius  įamžino tokiu kampu, jog atrodė, kad ir jie stovi ant vandens,“ – prisiminė vestuvių vedėja.

Baigdama savo pranešimą A. Čiučiurkaitė pabrėžė, jog vedėjas, kuris siūlo pasirinkti vieną programos temą iš jo turimų penkių – nė kiek neoriginalus.

„Visa programa turi būti individualiai pritaikyta prie jaunųjų. Sutinku su tuo, kad reikia kelis kartus susitikti ir kalbėtis su vedėju, išsiaiškinti, ar šis žmogus jums tinka. Vedėją rinkitės kaip kirpėją. Ką turiu mintyje? Rinkitės žmogų, kuris ne tik gerai suorganizuos jūsų renginį, bet ir galėsite su juo atvirai pasikalbėti, pabendrauti,“ – sakė renginių vedėja.

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *