Vestuvių fotografas Adas ir kiti Darto Vaderio nuotykiai

Jis ir ji. Žvelgiantys į žydrą dangų (suprask, šviesią šeimos ateitį). Prigludę prie berželio, lapeliais šiurenančio vėjyje.  Pamergės, sagstančios paskutines vestuvinės suknelės sagutes ir, žinoma, jaunosios bateliai. Gražu…iki negalėjimo. Rimtai, žiūrint penkiasdešimto vestuvių fotografo darbus saldumo kartais pasidaro per daug. Ir kadangi man prieš savo vestuves teko dalia peržiūrėti šimtus ir tūkstančius gana vienodų nuotraukų, aš užjaučiu tuos, kurių ši pareiga vis dar laukia.

Užtat pamačius tokius vestuvių fotografus kaip „Mane fotografavo Adas“ aš krykštauju, krizenu ir noriu ženytis dar kartą!

„Dabar per vestuves padarom vieną kadrą ir mamoms, močiutėms. Nes anksčiau sulaukdavau priekaištų, kad peržiūrėję visas vestuvių nuotraukas, jos neranda ką pasikabinti virš fortepijono“, – juokiasi vestuvių fotografas Adas Vasiliauskas, kurio „sąskaitoje“ jau – apie 200 vestuvių.

Jauniesiems jis įbruka visiškai nuotraukos vaizdo neatitinkančius užrašus, porą įamžina statybinės žarnos rėmuose, apleistuose pastatuose, kluone ant šieno (!) ar tiesiog viduryje greitkelio.

(Ado komentaras: Apleistoje Kuro aparatūros gamykloje. Vestuvinė fotosesija apleistame pastate sukuria kontrastą tarp aplinkos ir šventiškai apsirengusių  bei nusiteikusių jaunavedžių. Tas kontrastas ir suteikia nuotaikai žavesio. O flamingas buvo pasirinktas  tiesiog kaip spalvotas objektas, kad atkreiptų dėmesį pilkame fone. © Mane fotografavo Adas).

Berželiai? O gal geriau – „Žvaigždžių karai“?

Savo vestuvėms pasirinkę Adą jaunieji gulasi ant žemės, bastosi po apleistus pastatus, šokinėja nuo šventoriaus laiptų ir braunasi per dūmus. Ir lieka patenkinti!

„Išklausiu jaunavedžių, kas jie tokie, kuo užsiima, ką mėgsta. Tuomet prigalvoju krūvą idėjų, kur galima fotografuoti. Iš 10 –20 idėjų jie išsirenka 3–4, priklausomai nuo to, kiek laiko fotosesijai turime. Kaip jaunieji reaguoja į mano idėjas? Na, peržiūrėję mano darbų pavyzdžius jie supranta, kad aš nemėgstu fotografuoti „prie berželio“. Todėl į mane kreipiasi poros, norinčios įdomių vestuvinių nuotraukų ir man dėl to labai smagu“, – sako vestuvių fotografas.

Adas čia pat priduria, jog ne visos nuotraukos yra iš statybų ar kitokios „nevestuvinės“ aplinkos – būna ir tų saldžių, romantiškų kadrų iš bažnyčios, vestuvių ceremonijos. Nors fotografas sako vestuvių ceremonijas žinantis atmintinai ir jau prieš 10 sekundžių stovintis toje vietoje, į kurią kunigas paprašys atsisukti jaunąją. Užtat už bažnyčios durų – visiška kūrybinė laisvė.

„Mane fotografavo Adas“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje pirmiausia pasitinka „Žvaigždžių karų“ filmo kaukėmis pasipuošusių jaunųjų nuotrauka.

(Ado komentaras: Mėgstamiausias jaunikio filmas ir mano pasiūlyta idėja pavirto į visą vestuvių dienos fotosesija skirtingose Vilniaus vietose. © Mane fotografavo Adas)

Per visą geras 3 valandas trukusią fotosesiją prie Prezidentūros, garsiojo Vilniaus vamzdžio ir kitose vietose kaukių jaunieji nė karto nenusiėmė. Savo veidus pora atidengė tik ceremonijos metu.

„Manęs daug kas klausinėja dėl šių vestuvių. Jei ką – taip, jaunieji darėsi šukuosenas, jaunoji buvo su makiažu“, – juokiasi A. Vasiliauskas.

Fotografas – vietoje laikrodžio

Žvelgiant į šelmiškas nuotraukas gali pasirodyti, kad jos gimė kvailiojant, „čia ir dabar“. Tačiau A. Vasiliauskas net ir „spontaniškus“ kadrus kruopščiai planuoja. Negali šokinėti, nes pritrynė bateliai? Niekis, Adas savo technikos kuprinėje visuomet tarp turi ir pleistrų, vaistų nuo skausmo bei siūlą su adata. Sako, jog tai yra jo darbo priemonės.

Italijoje prie Lago di Garda ežero fotografuotose vestuvėse, jaunieji sėdi ant kelio atitvarų, o tarp jų – tarsi specialiai taip pastatytas baltas automobilis. A. Vasiliauskas tikina, kad šis kadras – nesurežisuotas ir automobilis iš tiesų važiuoja pro šalį.

(Ado komentaras: Automobilis iš tiesų važiuoja, ir greitai, tad jį pagauti tarp jaunavedžių buvo sudėtinga. Ne, tai nesuplanuotas kadras. © Mane fotografavo Adas)

Fotosesijų vietas fotografas kruopščiai apžiūri iš anksto, o jei tai patalpa, į kurią patekti reikia kokio nors asmens leidimo, kelis kartus iš anksto pasitikslina, ar tikrai nekils problemų vestuvių dieną. Na gerai, o ką daryti su vestuvėmis Italijoje?

„Išnaršiau tą vietą su „Google Maps“. Na, po gero mėnesio turėsiu vestuves Meksikoje. Ten jau samdysiuos vietinį gidą. Nes man, pavyzdžiui, reikia tokios ir tokios olos ir kad prie jos augtų tokia palmė“, – savo reikalavimus fotosesijos vietai vardija Adas.
Vestuvių dieną Adui tenka dirbti ir laikrodžiu. Kiek laiko reikia fotosesijai? Kuo daugiau, tuo geriau – sako fotografas.

„Aš turiu pasiruošęs planą ir jį seku minučių tikslumu. Pavyzdžiui: „Jaunieji, baikite tą šampaną gerti, jau reikia eiti!“. Žinoma, darau tai draugiškai ir su šypsena“, – sako „Mane fotografavo Adas“ įkūrėjas.

Kodėl „negražios“ vietos tinka vestuvinei fotosesijai

Dažniausiai fotosesija įterpiama tarp ceremonijos ir vakarinės dalies. A. Vasiliauskas vietas fotosesijai planuoja pagal kelionės maršrutą, kad, kaip juokauja, nereikėtų vestuvių dieną važiuoti maršrutu „Pašilaičiai – Palanga – Panevėžys“.
„Kam gaišti dvi valandas važinėjimui, jei gali per jas fotografuoti? Manęs klausia: kiek laiko reikia fotosesijai. Kuo daugiau! Nes kuo daugiau laiko gali skirti  fotosesijai – tuo daugiau gražių kadrų. Kuo daugiau gražių kadrų – tuo fotografas laimingesnis. O kuo fotografas laimingesnis – tuo geriau viskas išeina“, –kaip žirnius išbėrė Adas.

(Ado komentaras: Viešbučio koridoriai ir laiptai. Užlipus į viršų pagalvojau, kad būtų daug įtaigiau jeigu jaunieji gulėtų tarsi ilsėdamiesi ant kilimo. Iš tokio rakurso daug geriau matosi, negu jie stovėtų. Be to netradicinis  rakursas iškart prideda nuotraukai žavesio. © Mane fotografavo Adas)

Šis fotografas negalvoja apie „gražias vietas“ vestuvinei fotosesijai. Užtat „negražių vietų“ jo galvoje – nesibaigiantis sąrašas. A. Vasiliauskas paaiškina, kodėl tokiose vietose gimsta unikalūs kadrai.

„Galima ir negražiose vietose padaryti gražių nuotraukų. Viskas priklauso nuo to, kaip pasiruoši, ką sugalvosi, iš kokio kampo fotografuosi. Kartais manęs prašo: „O, kokia graži šita nuotrauka! Ir mes taip norim!“. Na, jei norite, galiu nufotografuoti, tačiau man pačiam nėra įdomu fotografuoti tokias pačias nuotraukas tose pačiose vietose –ieškau naujų idėjų“, – sako fotografas.

Šmaikštūs užrašai praskaidrina nuotaiką net betono džiunglėse

Unikalus A. Vasiliausko braižas – keisti užrašai, kuriuos jaunieji laiko vestuvinėse nuotraukose.

„Viskas prasidėjo nuo jaunųjų inicialų, plastikinių ar popierinių raidžių, kurias laikydavo patys jaunieji arba jų svečiai. Žinote tą momentą, kai jaunieji turi fotografuotis su visais svečiais paeiliui? Tai yra pati nuobodžiausia vestuvių dalis. Rimtai. Jaunieji stovi sukandę dantis ir bando su tuo 58-uoju svečiu šypsotis, – jaunųjų vestuvinę pareigą nupasakoja fotografas. –Pasiūliau svečiams paimti raides, skaičius, iš kurių susideda data. Jie ima tas raides, mėto, iškart linksmiau. O plakatai gimė iš to, kad nuotraukose nėra garso, tačiau norisi jaunuosius „prakalbinti“, kad jie kažką sakytų“.

(Ado komentaras: Pasiūliau idėją, kad jaunieji laikytų plakatus su keistais ir juokingais užrašais, kurie nelabai dera vestuvėms. Kontrasto žavesys, nes tradiciškai žiūrovas tikėtųsi kokios romantiškos frazės apie meilę ir angelų sparnus 🙂 Dar įdomus faktas, kad jaunieji pasitikėjo manimi ir iki vestuvių nežinojo kokius tekstus aš sugalvojau. © Mane fotografavo Adas)

Išgirdęs, jog viena pora itin mėgsta serialą „Draugai“, A. Vasiliauskas jiems pagamino frazę, kurią šio serialo herojus Čandleris ištarė Monikai po jų vestuvių: „Welcome to real life“.

„Tai juokingi, bet kartu nesąmoningi užrašai. Pavyzdžiui, kai plakato tekstas visiškai neatitinka aplinkos: plakatas skelbia „Smagu prie jūros pasivaikščiot“, o aplink – tik pilki laiptai“, – sako fotografas.
Adą savo vestuvėms užsisakiusios poros sako, jog jo nuotraukose nėra jokios „dramos“ ar supersaldžios romantikos. Jos perteikia nuotaiką – jauniesiems tiesiog linksma! Tačiau ar  lengvai jaunieji pasiduoda tokioms avantiūroms?

„Manau, kad tie, kurie žavisi nuotraukomis prie Belmonto krioklio, pamatę mano nuotraukas suklinka: „Kas čia per…!“ ir kuo greičiau jas išjungia, – juokiasi Adas. – Kadangi fotografą jie renkasi pagal nuotraukų pavyzdžius, man skambina tie, kuriems patinka kitokios nuotraukos.“

(Ado komentaras: Dūmai vestuvių nuotraukose – nieko naujo, bet visada smagu su jais pažaisti. Šiuo atveju netgi atrodo, kad jaunikis gelbėja savo žmoną kaip didvyris! © Mane fotografavo Adas).

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *