Vestuvinių tortų tendencijos – tapyti ir tapetuoti

Vestuviniai tortai jau nebe pirmus metus labiau panašėja ne į konditerijos gaminius, o į meno kūrinius. O šiais metais konditerijos virtuozai žengė dar toliau – tortus pradėjo tiesiog tapyti maistiniais dažais.

Portalas housebeautiful.com, kuris kartais rašo ne tik apie interjero, tačiau ir naujausias vestuvių tendencijas, pastebi, kad žymiausi pasaulio konditeriai eksperimentuoja su šia nauja konditerijos dekoro tendencija.

Amerikietė Maggie Austin, kurios tapytą tortą pasirinkome šiam straipsniui iliustruoti, konditerės karjerą pradėjo tuomet, kai baigėsi jos baleto šokėjos karjera. Baigusi prestižinę konditerijos mokyklą Prancūzijoje, šiandien Maggie savo tortus pristato ir į Baltuosius rūmus, ir į Holivudo vakarėlius, yra išleidusi savo tortų dekoravimo knygą ir veda gausybę mokymų, kaip kurti iš cukraus ir kitų maisto produktų tokį įspūdingą grožį. Jos cukrinės gėlės iš tiesų atima žadą, o tortai… Na, patys pažiūrėkite.

Cake

A post shared by Maggie Austin (@maggieaustincake) on

Tapyba nebūtinai reiškia pastelines spalvas. Štai tortų gamintojai „Hey there cupcake“ sukūrė super ryškių tortų trijulę.  Tikros vasaros spalvos, o jei dar jos pataiko į jūsų pasirinktą vestuvių spalvą – tobula!

San Franciske įsikūrę Sainte.G tortų kūrėjai taip pat nevengia tapyti tortų rankomis. Štai kaip atrodo vienas įspūdingiausių jų kūrinių su mėlynomis usnimis. Tiesa, nors čia usnys pavaizduotos itin subtiliai, šiaip jau, jos yra augalas, simbolizuojantis valdžią. Vadinasi, kas pirmas paragaus torto, tas ir bus šeimos galva 🙂

Los Andžele įsikūrę tortų kepėjai Melissa’s Fine Pastries savo Instagram gerbėjams pademonstravo, kaip gimsta toks tortas.  Galbūt netolimoje ateityje mes eisime į tortų parodas?

Keliamės į kitą pasaulio kraštą ir dairomės, kokius grožius kuria australų konditeriai.  Australijoje dirbantys Cake Ink turi savo firminį „nubėgusio šokolado kraštelio“ braižą, tačiau kartu gamina ir tortus, kurie atrodo it nutapetuoti.

Knead to make – dar viena San Franciske įsikūrusi konditerija, stebinanti itin originalaus dizaino, ir lengvų potėpių tortais.  Įsivaizduokite, jei tokį tortą rastumėte atmynę į sodybą dviviečiu dviračiu…

The sweet ceremonial cake from this past weekend wedding #weddingcake

A post shared by Cathy Haebe (@kneadtomake) on

Dar viena linksma konditerė, pasivadinusi Cake and Giraffe iš saldumynų moka pagaminti Žmogų Vorą, sukulentus, piratų laivą, netgi kepsnį ir krevetes (tiems, kas dievagojasi, kad torto nevalgo).
O mus stebina juvelyriniai ornamentai ant vieno paskutiniųjų šios konditerės vestuvinių tortų.

Apsalo akys ir seilės ėmė varvėti? Tuomet grįžkime į Lietuvą. Čia kol kas tapytų tortų pamatyti neteko (jei kas tokius darote, prisipažinkite!), tačiau tortais, kurie atrodo it tapetuoti, mūsų konditeriai taip pat neatsilieka.

„Bernelių užeigos“ konditeriai kepa štai tokius tortus.

Šios konditerijos atstovė Rasa svetainei baltapasaka.lt pripažino, jog vestuvininkai pastaruoju metu vis dažniau pageidauja piešinių, akvarelės. Pastelines spalvas primena ir aukščiau pavaizduotas  „nuogas“ tortas, kuris paliekamas be jokio glaisto.

Rasa svarstė, jog vestuvių sezonas dar neprasidėjęs, taigi šių metų „tortų klyksmą“, t.y. populiariausią ir madingiausią tortų tendenciją sunku įvardinti. Jos teigimu, vestuvinius tortus klientai renkasi akimis, ir dažniausiai nori kažkur matytos ir jiems patikusios idėjos.

Viliamės, kad idėjų vestuviniam tortui po šio straipsnio pasisėmėte su kaupu. O dabar – skubėkite kankinti konditerių 🙂 Jeigu gali Čikagos, San Francisko, Australijos tortų tapytojai, kuo mūsiškiai prastesni?

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *