Svajonių vestuvinės suknelės paieškos: ką siūlo Lietuvos dizaineriai? (I dalis)

Kas yra svarbiausias vestuvių atributas? Suknelė! Dėl jos galime nueiti dešimtis kilometrų (nuo salono prie salono), atsisiųsti ją iš kito pasaulio krašto. Beje, dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės (salonas „Tiulio fėja“) patirtis tai įrodo – neseniai pas ją viešėjo nuotaka iš Peru, Lietuvą pirmą kartą gyvenime aplankiusi tik todėl, kad čia yra jos svajonių vestuvinė suknelė!

Pasaulio dizaineriai kuria viena už kitą gražesnių suknelių iš gležno šilko, tiulio, atlaso. Šioje svetainėje stengsimės apžvelgti kiek įmanoma daugiau išskirtinių dizainerių ir jų kurtų suknelių, tačiau kol kas po gabalėlį pristatome Jums lietuvių dizainerių kūrybą. Kokias nuotakas jie mato 2017-aisiais?

„VAMP“ mados namams prabangias vestuvines sukneles kuriantis dizaineris Arvydas Videika teigė, jog naujausia vestuvinių suknelių tendencija – etno motyvai maišyti su seksualumo štrichais bei geometrinės formos.

„Atrodytų, tai visiškai nesuderinami dalykai, visgi kartu ir skoningai pateikti jie yra vestuvinės mados topas. Kas vis dar liko ant bangos? Iškilios gėlės, tačiau mūsų kolekcijoje  jos ne kaip ant komunijos suknelių, o spaustos iš šilko ir rankomis siuvinėtos, svyrančios ir byrančios trapiais žiedais. Beveik neliko blizgučių arba jie labai subtiliai pritaikyti pagal spalvą. Gali būti ir priešingai – labai gausiai puošta kristalais bei perlais suknelė, tačiau dekoras labai aiškiai atskirtas, dėl kontrasto uždėtas ant dryžuoto audinio, taip sukuriant griežtumo, elegancijos ir prabangos įspūdį.

Pūstas tiulines sukneles pakeitė… pūstos, tik dabar dar prabangesnės: iš Mikado šilko, šilko organzos, šilkinio žakardo, tačiau tiulis visada buvo ir manau dar ilgai bus labiausiai vestuvinis audinys“,– svetainei baltapasaka.lt rašė A. Videika.

Kviečiame pasigrožėti mados namų „VAMP“ 2017-ųjų metų kolekcija.

Tuo metu salono „Tiulio fėja“ dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, paklausta, kas yra „ant bangos“ 2017-aisiais metais, teigia, jog jos kuriama suknelė – klasikinė ir kartu romantiška.

„Kuriu taip, kad suknelė ir po 10-ies metų būtų aktuali. Kad jūs visada atrodytumėt graži nuotaka ir galėtumėte didžiuotis savimi,  – sakė V. Jakučinskaitė. – Kartais, kai pasiuvama kokia nors avangardinė suknelė,  praėjus keleriems metams norisi slėpti vestuvines nuotraukas.“

„Tiulio fėjos“ 2017-ųjų kolekcija sukurta iš Italijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos atgabentų medžiagų. Suknelių siluetai dažniausiai: prigludęs, figūrą išryškinantis viršus ir lengvi, plazdantys arba net kiek pūsti sijonai.

Nors dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės braižą galima atpažinti pamačius bet kurių metų jos siūtą suknelę, kai kurie dalykai keičiasi. Pavyzdžiui, „Tiulio fėjos“ taip mėgstamas gipiūras: kasmet sulaukiama vis naujų jo raštų, motyvų.

„Gipiūro raštai niekuomet nebūna vienodi, – sako dizainerė. – Anksčiau jie buvo smulkesni, dabar į madą ateina stambesni. Iš raštų išnyksta gėlių motyvai – atsiranda tik ornamentai. Manau, tai yra šių metų naujovė.“

V. Jakučinskaitė sako, jog salono „Tiulio fėja“ išskirtinis bruožas – itin lengvos, tarsi besvorės nuotakų suknelės.

„Jos labai gražiai papildo nuotaką. Nėra taip, kad suknelė sau, o žmogus – sau. Kai žiūriu į suknelę vilkinčią merginą, atrodo, kad suknelė ir nuotaka tiesiog susilieja. Mes neturime jokių veržiančių korsetų, jokių sunkių sijonų. Su mūsų suknele gali natūraliai judėti, visiškai laisvai jaustis. Manau, kad tuo mes išsiskiriam.“

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *