Paroda „Mūsų vestuvės“ VIII – atradimai ir įspūdžiai

Pastaraisiais metais tapo įprasta didžiuosiuose miestuose rengti vestuvių parodas, kuriose paslaugų tiekėjai prisistato būsimiems jaunavedžiams. Savaitgalį apsilankiau parodoje „Mūsų vestuvės  VIII“.  Tokia, sakyčiau, vestuvių „Kaziuko mugė“ – galima atrasti ir metai iš metų tą patį BMW (ne, blogiau – „Hummerio“ ir limuzino hibridą!) nuomojantį dėdę, ir naujų, šviežių, gaivių idėjų, kurios sužavi savo originalumu. Tenesupyksta paslaugų siūlytojai, šiame straipsnyje aprašysiu tik tuos, kurie iš tiesų savo darbu ir gaminiais patraukė akį.

urtes_-vestuves

„Taip – kitaip“ – pačios Urtės vestuvių ceremonija

Pirmiausia – apie  „Taip – kitaip“ komandą. Pati praėjusiais metais ištekėjusi Urtė pradėjo siūlyti kitokių vestuvių ceremonijų paslaugą tuomet, kai sau suorganizavo nepamirštamą ceremoniją.

16593394_10209149508723063_907123116_oVestuvių planavimas dažniausiai prasideda nuo bažnyčios. Arba Rotušės / Civilinės metrikacijos biuro. Palaukit, o jeigu mes– netikintys? Ar tikrai verta organizuoti ceremoniją bažnyčioje, jei visi tie žodžiai apie Dievą Tau nieko nereiškia? Ar verta tai daryti vien dėl to, kad teta Juzefa primygtinai reikalauja? Ne, sako Urtė, ir mes jai visiškai pritariame (todėl, kad paskutinį kartą bažnyčioje lankėmės per savo vestuves. Ups.)

„Taip – kitaip“ siūlo nereligines, asmeniškas santuokų ceremonijas, kuriose priesaiką, aplinką, visą ceremonijos eigą ir scenarijų galėsite susikurti patys.  Prisiekti mylėti amžinai juk galima po didžiuliu ąžuolu, ant piliakalnio, jūsų pirmojo pasimatymo vietoje ir dar daugybėje vietų.

Dar vienas skanus (tikrąja to žodžio prasme!) atradimas – „Valgoma puokštė“! Greipfurtai, obuoliukai, vyšnios, braškės, artišokai, česnakų galvutės, paprikos, dumplainiai ir ananasai. Mmm!

Žinote, kokia yra pagrindinė vestuvinių puokščių bėda? Jos brangiai kainuoja ir greitai vysta. O šiuo atveju, galėsite be sąžinės graužaties savo puokštę supusryčiauti  kitą rytą.

Vestuvėms tikrai reikia jaunikio, suknelės, fotografo, šventės vietos ir nagingo virėjo. Dekoratoriaus? Jis gali būti arba ne. Jei vestuvių vedėjui sudėtinga kokiu nors vaizdu parodyti savo parduodamą paslaugą, tai dekoratoriai vestuvių parodose turi vieną kvadratinį metrą pasireikšti. Šioje vestuvių parodoje jie tikrai skleidė grožį ir šėlo :). Vieni alkanoms jaunosioms ar jaunikiams šalia savo dekoro net pačečkavojo lašinukų su užkanda. Žinoma, užkandus grožis kažkaip net gražesnis.

„Wild decor girls“, savo stendą išpuošė antikvariniais baldais, rožėmis ir povo plunksnomis.

dsc_0551

„Tobulos vestuvės“ vestuvių planuotoja Vita pademonstravo, kaip minimaliomis priemonėmis (turint vyno taures ir žvakes) pasipuošti stalą. Šiuo atveju idėja man patinka todėl, kad (dekoratoriai, manau, pritartų), vaišių stalas dažniausiai gražiai atrodo tik su dekoro elementais. Kai ant jo atsiranda maisto… visas įspūdingas vaizdas dingsta. Todėl idėja gėles kilstelti virš patiekalų – labai gera.

dsc_0533

  „Decofest“ dekoratorės gėles patupdė į lengvai besisupančias senas lemputes, taip pat subtiliai išsprendė baro idėją (kas galėtų pagalvoti, jog net vieta, kur taškosi ir laistosi alus gali būti graži!)
dsc_0562

Ar pamenate užrašą „Myliu knygą“ praėjusių metų  Vilniaus knygų mugėje? Taip ir traukė pasidaryt selfį?  Bent jau man toks sodybos ar bet kokios šventės erdvės papuošimas atrodytų originaliai ir įspūdingai. „Lights & Letters“ savo raides jau yra dėlioję Klaipėdos jūros šventėje, LNK muzikiniame projekte „Lietuvos balsas“ , „Radiocentro“ gimtadienio šventėje, MAMA apdovanojimuose, bei Vilniaus knygų mugėje. Žodžiu, raidžių turi daug ir įvairių 🙂

dsc_0501

„Lights & Letters“ dekoras

Beje, bent pora paslaugų tiekėjų siūlė išsinuomoti stambias, jaukią šviesą skleidžiančias lemputes. Pavyzdžiui, „Jonvabalio lemputės“ arba „Ponas Edisonas“.  Jei vestuves švęsite dalinai lauke, toks dekoras suteikia daug jaukumo, lemputėmis galima dekoruoti šokių aikštelę, sceną.

Kas dar? Vaizdo operatoriai gausiai apsirūpino skraidančiais dronais. Žinoma, ši paslauga dažniausiai siūloma kartu su vestuvių filmavimo paslauga. Visi žavimės iš dronų fotografuotomis nuotraukomis, tad jei tik biudžetas leidžia – kodėl gi ne?

Kalbant apie žiedus, iš bendros masės išsiskyrė juvelyro Silvijaus Martinėlio darbai iš meteorito. Meteoritas – tai kosmoso geležies gabalas, tačiau prieš jam teškiantis į žemės paviršių, susiformuoja įdomūs raštai. Jei niekuomet nenešiojote aukso žiedų ir sunkiai save su jais įsivaizduojate, žiedai iš meteorito galėtų būti išeitis. Tokius dėvėdami galėsite sakyti: „Myliu Tave iki mėnulio ir atgal!“ 🙂

„Artogeia Bryani“ juvelyrikos atstovai organizuoja žiedų gamybos užsiėmimą. Ar kada nors pagalvojote, o kaip tie žiedai gimsta? Kokiu būdu jie papuošiami įvairiais raštais? Ar įsivaizduojate, kad prie mylimojo žiedo kūrimo galėtumėte prisidėti? Iš tiesų esu už rankų darbo dovanas, net jei jos gimsta naudojantis specifiniais įrankiais ir vis tik didelę dalį darbo nudirba juvelyras. Parodos metu išgirdau, kaip gaminami žiedai – kol kas nepasakosiu, o susidomėjusiems linkiu viską patirti patiems.

Toliau keliaujant per parodą susižavėjimo šūksnis nuskambėjo pamačius itin šiltus ir tapybiškus augalinius kvietimus svečiams.  „Inkspired.lt“ merginos nustebino kaligrafiniais kvietimų užrašais. Kita vertus, aš būčiau už kelias kaligrafijos pamokas, kurių metu galima tiesiog išmokti gražiai suraityti raides pačiai. Šiais laikais kvietimai spausdinami dėl laiko stokos, tačiau jei nekvieti 100 svečių, juk šilčiau būtų juos užrašyti ranka? Jei tokia idėja ne prie širdies, rekomenduoju „Inkspired“.
dsc_0538

Suknelės? Deja, šioje parodoje jų buvo nedaug ir niekas neišsiskyrė originalumu ar subtilumu– kelis demonstruotus variantus galite apžiūrėti nuotraukų galerijoje. Užtat tortų 10 valandą ryto prisiragavome iki soties. Negaliu nutylėti komplimentų  „Bernelių užeiga“ konditeriams. Tortų skonį turėsite išbandyti patys, o išvaizda įrodo, jog prie šių tortų dirba ne konditeriai, o juvelyrai.

Artėjame prie vakaro pramogų.  Vestuvių šventės kulminacija dažniausiai yra koks nors įspūdžių keliantis reginys vidurnaktį. Žinoma, galite tiesiog paraikyti svečiams torto. Tačiau jei svajojate apie įspūdingesnį reginį, papasakosiu, kas šįkart patraukė mano akį.
Pirmiausia tai – ledo skulptūros. Jos atvežamos į šventės vietą apšarmoję, o paliestos ugnies fakelo, šiek tiek aptirpsta. Tada ir išryškėja viduje įspaustos raidės, gėlės, dekoracijos.
Tuo metu Mindaugas Tendziagolskis skulptūras su masyviu pjūklu gali sukurti čia pat vestuvių šventės vietoje. „Ledo menas“ nestokoja vaizduotės – šalia vestuvių parodos jie buvo įrengę meilės sostą ir būsimiems jaunavedžiams siūlė laimėti ledo taures. Galite įsivaizduoti? Nebereikėtų ir ledo kibirėlių šampanui!

Paskutinė nutrūktgalvių kompanija, kurią norėčiau šiame straipsnyje paminėti – tai „Viduramžių pasiuntiniai“. Šie fakyrai ne įprastai suka deglus aplink galvą, tačiau surengia maždaug 15 minučių pasirodymą, kuriame, kaip gyvenime, kovoja blogis, gėris, o laimi, žinoma, meilė 🙂

Visą parodos „Mūsų vestuvės“ galeriją galite peržvelgti žemiau:

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *