NUOTAKOS PUOKŠTĖ. SAULĖGRĄŽOS

Saulėgrąža

(Helianthus)

Saulėgrąžos – vienmetės arba daugiametės gėlės. Šiaurės Amerikoje saulėgrąžos indėnų augintos daugiau nei prieš 2000 metų. Į Europą atgabentos ispanų, XVI a. pradėtos auginti Madrido botanikos sode. Į Rytų Europą pateko XVIII a. Saulėgražų būna įvairių dydžių ir spalvų. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo, kaip dekoratyvinė gėlė.  Šiltų ryškių spalvų žiedynai, tarsi mažos saulutės, puikiai atrodo tiek darželyje, tiek vazoje ar nuotakos rankose.

♥♥

Saulėgrąžų žiedynai būna įvairiausių spalvų bei atspalvių – geltoni, citrinų ar apelsinų spalvos, rausvi, žalsvi, purpuriniai, šokoladiniai, tuščiaviduriai ar pilnaviduriai, 12-30 cm skersmens, po vieną ar kelis išsidėstę ant stiebo, augalai nuo 0,8 m iki 2-3 m aukščio.

♥♥♥

Žydėjimo laikas nuo liepos pradžios iki spalio pabaigos.

♥♥♥♥

Prieš merkiant saulėgrąžas į vandenį patartina šiek tiek patrumpinti kotus, o į vandenį įberti citrinos rūgšties. Vanduo, kuriame bus laikomos saulėgrąžos turėtų būti šiek tiek rūgštokas ir jo pilti galima iki lapų, bet stengtis nepadauginti.

Už pasidalintą informaciją ir patarimus dėkojame Daivai Cibulskienei iš Gėlių euforijos

♥♥♥

Nuotraukos iš: www.pinterest.com, www.etsy.com, www.heartloveweddings.com, www.weddingelation.com, www.weddingfavours.ca, www.colincowieweddings.com, rusticweddingchic.com

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *