NUOTAKOS PUOKŠTĖ. RUDENINĖS GĖLĖS

Dažnai pamirštame apie mūsų darželio gėles, kurias galima panaudoti puokštėse, kompozicijose ir pan. O jų spalvų ir rūšių pasirinkimas tikrai yra didelis. Norėtume pakalbėti, apie šiek tiek populiaresnes rudenines gėlės Lietuvoje.
♥ Puošniosios gvaizdūnės (Zinnia elegans), dar kartais vadinamos zinijomis, nuo seno auga darželiuose. Šiek tiek primena jurginus. Šių gėlių spalvų paletė yra labai plati, nuo baltos iki tamsiai žalios.   Žydėti pradeda liepos antroje pusėje ir žydi iki pat šalnų. Šios gėlės yra vienmetės.

♥ Nuostabieji jurginai (lot. Dahlia). Nuo seno jurginus augino Lietuvos darželiuose. Jurginai žydi nuo liepos mėnesio iki šalnų. Daugiau apie juos skaitykite čia.

♥ Kardeliai (lot.Gladiolus) – tikra sodo puošmena. Šios gėlės elegantiškos ir kartu romantiškos. Jų auginimas nėra sudėtingas. Šių gėlių spalvų paletė taip pat plati, nuo sniego baltumo iki  tamsiai rudos spalvos. Kardelių žiedynai būna įvairiausių formų bei dydžių ,nuo didelių ir visiškai mažų (miniatiūriniai) iki garbanotų, pilnavidurių ar standartinių žiedynų.

♥ Nepamirškime ir saulėgražų (lot. Helianthus ) . Nors šias gėles galima priskirti ir vasarai, ir rudeniui. Jos žydi nuo liepos pradžios iki spalio pabaigos. Daugiau apie saulėgrąžas galite paskaityti čia.

Chrizantemos – tikros rudens karalienės, kurios stebina ne tik nuostabiomis žiedų formomis ir dydžiais, bet ir spalvų gausa. Gaila, kad Lietuvoje jos laikomos kapinių gėlėmis ir retai perkamos aplinkai papuošti ar kam nors dovanoti…

Laukite tęsinio ♥

♥♥♥

Už pasidalintą informaciją ir patarimus dėkojame Daivai Cibulskienei iš Gėlių euforijos

Pin It

One thought on “NUOTAKOS PUOKŠTĖ. RUDENINĖS GĖLĖS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *