APIE TAI, KAIP AŠ PRADĖJAU DEKORUOTI IR KAM REIKALINGOS DEKORO ZONOS

Šiandien Baltos pasakos svečiuose Inga Barkauskienė, Dekoriukės namų šeimininkė ir siela. Apie dekoratorės kelią ir dekoro zonas.

Nuo mažens mėgau tai, kas gražu, neįprasta, tikra. Aplinkoje ieškojau harmonijos. Skaičiau poeziją, mėgau piešti akvarele, skambinti pianinu, šokti, slysti ledu pačiūžomis. Labai patikdavo žaisti su medžiagų skiautėmis, dėliodavau įvairiaspalves greta ir įsimindavau, kuri prie kurios dera. Pagal spalvas į lentynas suguldydavau visus savo drabužius, taip pat suguldavo ir knygos. Mėgau tvarkyti kambarius, kilnodavau daiktus iš vienos vietos į kitą, kol pajusdavau, kad tinka. Taip užaugau. Daug ko nebedarau, bet žinau, kad visa tai manyje dar gyvena. Kai kilnojant daiktą prie daikto ar spalvą prie spalvos pavyksta sukurti ką gražaus, jaučiuosi laiminga.

Pamenu tas dienas, kai mokykloje su klasės mergaitėmis keisdavomės atminimais. Tai buvo paprasti sąsiuviniai, kuriuos dažniausiai puošdavome gėlėmis, o juose rašydavome viena kitai palinkėjimus ir būtinai priklijuodavome savo nuotraukas. Dar tada įsiminiau vienos mergaitės parašytus žodžius, kad nuotraukos – gyvenimo smulkmenos, kurios primena negrįžtamą praeitį. Išsaugojau visas draugių nuotraukas ir atminimus, o šiandien tartum užburta stengiuosi įamžinti kiekvieną akimirką su artimaisiais, draugais.

Troškimas turėti gražių nuotraukų suvedė su fotografe Jūrate Čiakiene (www.foto-jurate.lt). Ruošdamasi šeimos fotosesijoms, apgalvodavau kiekvieną detalę, su savimi pasiimdavau ir vieną kitą daiktą, kuris papuošdavo nuotraukas. Taip po truputį pradėjau dekoruoti fotosesijų vietas kitiems. Mano žodyne atsirado nauji žodžiai – FOTOZONA, DEKOZONA. Fotozona – tai tokia vieta, kurioje vyksta fotosesija. Kadangi pasirinktą vietą dekoruoju, tai ta vieta tampa ir dekozona.

Šiandien esu įsitikinusi, kad dekoro zona palengvina darbą fotografui ir leidžia atsipalaiduoti fotosesijos dalyviams. Visiems! O ypač vyrams, besilaukiančioms mamytėms ir nenuoramoms mažyliams. Nufotografuoti norimoje vietoje dvimetį ar trimetį kartais tampa tikru iššūkiu, nes mažylis nenori būti ten, kur reikia, jis nori eiti kitur, bėgioti, o kartais ir visai nusisuka nuo fotografo. Tokiose situacijose labai pagelbėja padekoruota zona, kurioje vaikas randa sau įdomių daiktų, gali juos apžiūrinėti, taip pat piešti, karpyti, lipdyti arba tiesiog prisėsti ir paragauti saldžių gardėsių. Susidomėjęs mažasis išdykėlis užsibūna toje pačioje vietoje ir be vargo tėvams padovanoja gražių nuotraukų šeimos albumui. Besilaukiančioms moterims taip pat sunku dėl didėjančio pilvuko, tad jauki aplinka būsimas mamytes atpalaiduoja, leidžia įsitaisyti patogiai. Dauguma vyrų nemėgsta fotografuotis ir daro tai tik dėl savo mylimų moterų. Vyrai net prisipažįsta, kad fotografuojami nebežino, kaip stovėti ir kur dėti rankas. Taigi dekoro zona juos išgelbėja. Jie įsitveria daiktų, kurie išlaisvina nuo nežinojimo. Dekoro zonoje tiek maži, tiek dideli kuo nors užsiima: gurkšnoja arbatą, varto knygą, lopšyje supa mažylį, dėlioja kaladėles, linguojasi sūpynėse. Jeigu fotosesija teminė, tai daiktai padeda sukurti nuotaiką, įsijausti į vaidmenį, net nukelia į kitą laiką.

Dekoro zona gali būti skirta vienam asmeniui ar visam būriui, gali būti tokia, kokią jūs įsivaizduojate, arba tokia, kokią jums sukurs pasirinktas žmogus. Fotosesijos vieta gali būti visokia, net šiek tiek beprotiška… Ji gali papasakoti apie jūsų įpročius, veiklą, tad pasitaiko, kad nuotaka skambina pianinu, o jaunikis žvejoja… Dekoro zona gali būti jūsų meilės pasakotoja, atskleisti tik jūsų istoriją. Ji gali būti skirta tik Jums arba reklamai, gimtadieniui, vestuvėms, įvairioms sukaktims, krikštynoms… Gali tiesiog būti.

Reikia paminėti, kad dekoro zoną sukurti nėra labai paprastai ir tai kainuoja. Jeigu užsakymas kuklus, nesudėtingas, kaina nedidelė, tačiau kuo sudėtingiau ir gausiau, tuo ir brangiau. Žinoma, viską galima pasidaryti pačiam, jeigu nesate pagrindiniai šventės dalyviai ir nesugalvojote kažko itin sudėtingo. Bet jeigu dalyviai, tai iš patirties galiu pasakyti, kad tai beveik neįmanoma. Kai dėl savos šventės turite aibę reikalų, nebelieka kada sukti galvą, kaip sukurti erdvę, kur gauti įsivaizduojamus daiktus, kaip juos sutalpinti į automobilį, nusivežti iki norimos vietos, o paskui dar ir nusinešti, nes visur juk neprivažiuosi. Pofotosesijos,kuri gal truks tik valandą ir atrodys, kad tik ką prasidėjo, jau ir vėl reikės viską ardyti, nešti, krauti… Nespėsite apsisukti, o fotografas jau ragins eiti toliau. Taip pat verta priminti, kad pasirinktą dieną norėsite atrodyti gražiai: dušas, makiažas, šukuosena, išlyginti rūbai, gaivios gėlės… Po dekoro zonos kūrimo viso to neliks, nes ją reikia paruošti prieš pat fotosesiją, pasitaiko nepatogių vietų, sunkių daiktų, lietingų ar ypač karštų dienų… Stengdamiesi viską aprėpti pajusite, kad šventinė nuotaika slūgsta, romantika išsisklaido, stinga laiko… Be to, dažniausiai visko imasi moterys, nes jos visko ir prasimano. Neretai joms reikia ne tik pačioms susiruošti, bet suruošti ir mažą vaiką, kuris gal nenori rengtis arba jau nori miego, o žiūrėk ir išsipurvino dar nenuėjęs iki automobilio, tada suirzo vyras ir reikia iš naujo įtikinti, kad neskaudės…

Taip, tą pasirinktą dieną būna daug reikalų ir, nors atrodo, kad viskas pavyks, geriau atsipalaiduoti bei įdarbinti tuos, kurie tą darbą ir dirba. Arba nesukti galvosir susirasti žydinčią pievą, seną malūną ar įdomų namą… Bet su dekoro zona lengviau, įdomiau ir linksmiau. Tad spręsti jums. Ką besumanytumėte, tai jūsų diena ir svarbiausias tos dienos akcentas – gera nuotaika. Tad ją būtinai pasiimkite.

Dekoriukės namų kurtas dekoro zonas galite pamatyti čia.

♥♥♥

Svečiuose Inga Barkauskienė/ Dekoriukės namai

Pin It

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *